Bu yiyecekleri tüketin Gebe kalma şansınızı artırın

Bu yiyecekleri tüketin Gebe kalma şansınızı artırın

Her çift sabırsızlıkla belli bir zaman sonra çocuk sahibi olmak ister.Araştırdık ve sizler için gebelik şansınızı artırabilen ürünleri derledik. .
İşte gebelik şansını artıran 10 altın değerinde besin

Zeytinyağı
Zeytinyağı, gebelik için en sihirli ürünlerden biridir. Tüm alınan vitamin ve besinlerin emilimini artırır..Ara katalizör görevinde olan bu ürün İle tüm besinler bagırsaktan emilir ve vücuda geçer.

İncir
İncirin içerisindeki A vitamini, C vitamini ve B vitamini yumurta kalitesini artırmada etkilidir.Bu yüzden çiftlerimize günde 5 incir yemelerini öneririz.

Havuç

İçeriğindeki Beta Karoten sayesinde vücutta tüketildiğinde hücre yenileme gerçekleşir.Böylelikle yumurta kalitesi artar.

Nar

Şahane bir antioksidandır. embriyonun rahim içerisinde tutunmasında pozitif etkisi vardır.

Fındık-Badem-Ceviz

Çinko ve Selenyum bakımından oldukça zengin bu süper 3lü, yumurta kalitesini de anlamlı olarak pozitif yönde etkiler.

Ispanak

İçerisinde bol miktarda folik asit ve Demir bulunmaktadır. Gebelik öncesi tüketilmesi gereken muhteşem bir besindir.Hem sperm,hem yumurtalık kalitesini artırmada etkilidir.

Balık
Omega-3ten zengin balık Tüketimini haftada 2 kez mutlaka öneriyoruz.Büyük balıklarda bulunan kurşundan ötürü büyük balık yerine 340 ve dan küçük balık tüketimi faydalıdır.Güçlü anti-oksidan içeriğe sahiptir.Hücre yenileyicidir.

Keçiboynuzu 

İçerdiği  çinko,selenyum, E vitamini ile keçiboynuzu da özellikle erkekler üzerinde oldukça etkilidir.Sperm kalitesi ve sayısını artırır..

Otlu Peynir(Van)

Otlu peynir içerisindeki otların tam bir afrodizyak etkisi vardır.Cinsel fonksiyonu artırır ve gebelik elde etme şansını artırır..Sperm kalite ve sayısında pozitif yönde etkilidir.Ayrıca kalsiyum yönünden zengindir.

Karadut

Çok güçlü antioksidanlardan biridir. Özellikle spermin rahme ve tüplere ulaşmasını sağlayacak ejekulat(meni) sıvısının oluşumunda önemli bir rol oynar.

Bu ürünlerin tüketimi ile birlikte çiftlerin trans yağ içeren paketli ürünlerden, alkol ve sigaradan uzak durmalarını, sağlıklı beslenmelerini, bol sıvı almalarını, günlük yürüyüşler yapmalarını öneriyoruz..